FotoŚwiętokrzyskie

Aktualności

27 maj 2016 Godzina: 20:40

Skarby Ponidzia

Ponidzie słynie z bardzo dużej ilości przydrożnych figurek z postaciami świętych, a ich lokalizacja często znajduje się gdzieś z dala od głównych szlaków drogowych. Przez szereg lat jeżdżąc po okolicach Ponidzia udało mi się zlokalizować 4 figurki przedstawiające postać Chrystusa Frasobliwego. Dwie z nich już sfotografowałem , a pozostałe czekają na dogodny moment.  Zmurszały kamień miejscami pokryty mchem oraz naturalne przechylenia świadczą o ich wiekowym rodowodzie na jednej widnieje data 1884 r. Prezentowany materiał został utrwalony na negatywie Kodak Ektar 100, po więcej kadrów zapraszam na stronę najnowsze fotografie.
18 maj 2016 Godzina: 20:49

Opowieści znad Bobrzy

Kontynuacja cyklu znad rzeki Bobrzy jest już dostępna na stronie najnowsze fotografie. Kadry wykonywane były pod koniec kwietnia i zarejestrowane są na materiałach światłoczułych Kodak Ektar 100 i Kodak Portra 160.
04 maj 2016 Godzina: 21:41

Poranek nad Bobrzą

Jest to zapowiedź całej nowej serii z porannego pleneru nad rzeką Bobrzą, a tym razem dla odmiany zwiastun prezentuję w wersji czarno białej, skan z negatywu ILFORD FP 4plus. Pozostałe fotografie naświetlane na moim ulubionym negatywie Kodak Ektar 100, po więcej  zapraszam na stronę najnowsze fotografie